wz
Lajna 2008

Turnaj "Chejšťská lajna" byl naplánován na sobotu 16.srpna 2008 od 9hodin. Z obcí, které jsme vyzvali k zápolení se dostavily Malé Výkleky a Vápno. Obec Vápno zastupovaly ženy v ringu a muži v nohejbale po jednom družstvu. Malé Výkleky měli zastoupení v jednom družstvu žen, dvou družstvech dětí na vybíjenou a jednom družstvu mužů. Chýšť dala dohromady dvě mužstva, jedno ženstvo a jedno dětstvo. Každé z družstev soutěžilo za sebe a navíc přispívalo své obci vyhranými body k získání poháru "Vítěz ,Chejšťská lajna" 2008. Horší počasí jsme nemohli vybrat. Zvolili jsme nejchladnější a nejdeštivější den z celých prázdnin. Kdo měl však zájem zúčastnit se prvního ročníku, pro něj nebylo nic překážkou.
Přípravy hřiště probíhaly během celých prázdnin. Počínaje dokončením terénu, posekáním hřiště, přípravou dřeva, stanů, ujasněním pravidel her, nalajnováním hřiště a dalšími a dalšími důležitými drobnostmi konče úklidem areálu. Tak to je družstvo rozparáděných Berušek z Chýště. Berušky v zapálení zápasu.
Děti napjatě fandily a podporovaly ženy bojovnými pokřiky. Hlavní i postranní rozhodčí byli nekompromisní. Berušky po dramatickém zápasu a prodloužení vyhráli "o prsa" na děvčaty z Malých Výklek 2:1.
Na nohejbal mužů zasedla porota v jiném složení. První zápas Chejšťáci prohráli (Rozsévačovi – Holubovi 0:2), v druhém zápase zaznamenali také prohru (Šmejdi – Harryovi z Vápna 0:2). Pánové se nešetřili. Bylo na co koukat.
Berušky s odřenýma tykadýlkama vybojovaly první místo, Malé Výkleky se umístily na druhém a Vápno na třetím místě. Děti z Chýště stály na zlaté příčce. Zasloužily se svým vysokým bodovým ziskem o získání poháru celkového vítěze. Předávání pohárů vítězům.
Umístění v nohejbale – Malé Výkleky 1.místo, Chýšť 2.místo, Vápno 3.místo. Fanoušci společně se sportovci oslavili svá vítězství. Všem kteří s přípravou "Lajny" pomáhali a každému, kdo se v tento deštivý den vydal podpořit naší snahu o pestřejší dění v obci, chceme upřímně poděkovat. Děkujeme za Váš čas, snahu a dobré nápady. Organizátoři "Lajny".
Sportovní přípravy probíhaly už od jara. Po tréninku je potřeba probrat novinky a uhasit žízeň.

Tímto stručným průřezem Vás srdečně zveme na další společně spáchané akce.