wz
Apple Pie na „Skalka Festu 2008“

Po dlouhodobých přípravách na různé koncerty, které byly bohužel zrušeny jinými kapelami (z důvodů úrazů nebo nepřítomnosti) to konečně vyšlo. Naše kapela s názvem Apple Pie si mohla 28. června zahrát na kouzelném plácku mezi Novým městem a Chlumcem nad Cidlinou zvaném „Skalka“. Byli jsme pozvání chlumeckou skupinou Kikiny Bikiny, kteří se zasloužili o skvělý festiválek pojmenovaný jak jinak než „Skalka Fest 2008“.

Na začátku jsme se trochu obávali účasti, protože v okolí bylo mnoho dalších akcí, jako např. zábava v Újezdě, kde zrovna fotbalisti hostili německý tým nebo motosraz v Lázních Bohdanči. Když jsme přijeli na místo, zábava se začínala pomalu rozjíždět. Na pódiu právě vystupovala skupina Automat, kteří jsou až od Chrudimi. Hrají takový lehčí rock, spíše poslechový – podle mého názoru ? Na trávníku kempovalo pár lidí na dekách, někteří další stavěli stany, spousta lidí stálo frontu na pívo nebo párek, a jiní seděli a obdivovali kapely z laviček, které byly zrekonstruované členy z „Kikin“.

Po Automatu nastoupili Melt Down, kteří hráli převzaté písně od Metallicy – velice dobrý výkon. Sóloví kytaristi předváděli nacvičené skladby a můj dojem byl takový, jako by tam opravdu „skoro“ byla originální kapela. Bylo vidět, že si koncert užívají. Mezi další na programu patřili organizátoři akce – Kikiny Bikiny. Stylově se předvedla hlavně pánská část kapely, hoši na sebe navlékli dívčí bikiny a před reflektory se chránili slunečními brýlemi. Působilo to velice profesionálně, měli velice dobrou letní náladu a zpěvačka Šárka rozproudila taneční parket.

Začínali jsme být trochu nervózní, protože počasí zkoušelo, co vydržíme. Naštěstí se pak umoudřilo. Blížila se naše část večera. Ještě vystoupili Careway – teda pouze její dva členové – kytarista a zpěvák. Hráli a zpívali známé skladby rockových skupin. Dělali, co se dalo, zbytek kapely nemohl přijet.

Pomalu se smívalo, barevná světla se proháněla přes pódium a po zemi, a my jsme začali snášet nástroje z auta a zvučit. Myslím, že všechny písně se nám zdařily a ukázali jsme všem i sami sobě, že dokážeme pobavit lidi. Bylo to naše první vystoupení, kde jsme hráli jako poslední, a určitě i tohle přispělo k našemu úspěchu. Lidičky byly rozjetý a pařili tolik, že jsme dokonce museli i jednu píseň zahrát znovu. Strašně moc nás potěšilo to, že si řekli, o to, abychom hráli dál.

Myslím, že tímto se naše kapela dostala o velký krok dopředu a i my sami si od teď budeme koncerty více užívat a budeme vědět, že to, o co se snažíme, má cenu. Ohlasy našich známých, kteří nás na festivalu slyšeli, byly velice dobré a udělaly nám radost. Tímto chceme poděkovat všem, co nás podpořili a taky klukům z Chlumce, že nás na koncert pozvali a dali si tolik práce s přípravami a organizací. Bylo to super!

Doufáme, že brzy zahrajeme i Vám, např. na turnaji Chejšťská lajna – 16. srpna.

Pokud máte zájem nebo jste jen zvědaví, můžete mrknout na www.applepie.wz.cz – na těchto webových stránkách máme návštěvní knihu, kam můžete napsat příspěvek, fotogalerii, texty i písničky ke stažení.

Všechny hudební příznivce zdraví Lenka Rozsévačová.